Uudised

Austraalia karjakoer

Lapi porokoer

Karjatamine

Galerii

KKK

Artiklid

Lingid

 

muki

 

 

KENNEL NO DRAMAS

"No Dramas!" tähendab austraalia slängis "no worries" või "everything is fine" ehk eestikeeli kõik on kõige paremas korras.

Kennel No Dramas on väike kodukennel, kus on kasvamas austraalia karjakoer Muuki (peenema nimega Scanbull Ronmuuki) ja lapi porokoer Sohvi (Karjapeni Sohvi). Lisaks kodus elavatele koertele on meil üks austraalia karjakoer Eddie (Mystar Special Edition) kaasomandis kenneliga Karjapeni. Juba parimatele jahimaadele on lahkunud austraalia karjakoer Ella (Cruela Kazari Toyo-Ken).

Esimene austraalia karjakoer tuli meile 14 aastat tagasi kui otsisin endale kaaslast, kes võtaks kergesti õppust, oleks keskmise kasvuga, et mahuks igale poole minuga kaasa tulema, oleks aktiivne ja saadaks mind iga ilmaga igal pool.

Muki ja Marge

Scanbull Ronmuuki ja Marge

Mul olid silme ees kunagi vanaemakodus maal elanud punase krantsi piirjooned ning minu õnneks kohtusin ma koertenäitusel just taolise punase kikkiskõrvaga ning keskmise kehaehitusega tegusa ja erksa koeratõuga - austraalia karjakoeraga. Kuigi mul oli eelistus võtta punane koer, siis sel ajal Eestis sündinud kennel Scanbull pesakonnas olid vaid sinised kutsikad ja ega värv ju koera ei tee.

Kaks aastat hiljem tõime Lada Mehikasega (kennel Karjapeni) Austraaliast Eestisse sinise karjakoerapoisi, et värskendada Eestis olevat Soome ja Poola taustaga austraalia karjakoerte verd. Eddiel on järglasi nii Eestis kui ka Soomes. Järgmine koer tuli meie perre Tshehhist, kus sündis 2008 aastal huvitavate liinidega pesakond, kelle ema oli Ameerika töötavate karjakoerte liinidest ja isa Kanada üleilma tuntud kennelist. Ka selles pesakonnas olid kõik kutsikad sinised ning seega täienes meie pere veel ühe sinise koera võrra. Ellaga olid mul juba täpsemad plaanid ning me asusime agility ja sõnakuulelikkuse trennides käima.

2017 aastal lisandus meie austraalia karjakoertele tõug Soomest, lapi porokoer. Sohvi oli kaua oodatud kutsikas, kelle võtmises olin kindel kohe, kui nägin kolm aastat tagasi tema ema, kes oli siis vaid paar kuud vana.

Kindlasti lisandub meie perre ka tulevikus austraalia karjakoeri ja võibolla täitub ka mu väike unistus punasest koerast.

Marge Martin

EKLLKETEAKT